Merhaba, Istanbul dışından sayfamızı ziyaret ettiğinizi düşünüyoruz. Şehriniz Istanbul ise lütfen tıklayınız.
Imc Ajans'a başvuru yapmayı düşünüyorsanız öncelikle aşağıdaki açıklamayı okumanızı tavsiye ederiz. İstanbul / Esentepe'deki merkezimiz dışında hiçbir şehirde şubemiz veya temsilcimiz yoktur. Başvurunuz onaylanırsa kayıt işlemleri için İstanbul'a gelmeniz istenecektir. Bu nedenle İstanbul'a seyahat ve konaklama sorununuz olmamalı. Ajansımız hiçbir şekilde seyahat ve konaklama ücreti ödemez.

Anadolu'da şubemiz olmak için FRANCHISE sayfamızı ziyaret ediniz. Devam...

Ajansa Başvuru Yapmadan Önce...

Paylaş :
Eklenme Tarihi : 17.04.2010

Kısaca ajans olarak anılan cast – model ajanslarına başvuru yapmadan önce sizi en iyi şekilde bilgilendirelim istedik. Öncelikle Ajans nedir ne iş yapar bunu çok iyi anlamak lazım. Ajans, eğitimli – eğitimsiz her yaştan yeteneği kadrosunda toplar.

Bunu yaparken güzel - çirkin, kısa - uzun, şişman – zayıf gibi kriterleri gözetmez. Burada önemli olan nokta tiyatral yetenek, oyun gücü mimik vs. gibi özelliklerdir.

Ajans kadrosuna alacağı kişiye yetenek sınavı uygulayamaz. Kişinin gözle görülür bir kusuru yoksa kadrosuna alır ve o kişiyi uygun gördüğü projelerin deneme çekimlerine gönderir veya fotoğraf önerisi olarak müşterisine sunar ve alınan sonuçlara göre kişi hakkında bir kanaate varır. Aslında kadrosuna aldığı herkesin her gün farklı bir işte çalışması, ajansı ancak çok mutlu eder. Lakin bu mümkün değildir. Reklam veya dizideki bir karakter için yüzlerce ajans binlerce öneride bulunmakta, cast direktörleri ve/veya yönetmenler bunlar arasından seçim yapmaktadır. Bu seçimi yaparken kişinin o projeye olan uygunluğu en temel esastır.

Bu ayrıştırma ve seçme süreci, öncelikle kişilerin profillerinde yer alan fotoğraflarının ajans tarafından önerilmesi ile başlar. Bu öneriler içerisinden tercihlerini yapan yapımcı / yönetmen o kişileri deneme çekimine alarak role uygunluğunu test eder.

Kamera karşısındaki rahatlık, uyum, mimik vb. gibi özelliklerle öne çıkan kişiler, reklamverene veya yapımcı koordinatörüne sunulmakta, nihai karar müşteri tarafından verilmektedir. Bu süreçte, ajans objektif olarak istenilen özelliklere uygun olduğunu düşündüğü, kadrosunda kayıtlı tüm kişileri sunarak en adil seçim şansını yaratır.

Fotoğrafçının tüm uyarı ve yönlendirmelerine rağmen, özensiz kıyafetlerle bakımsız bir şekilde çekime giren, fotoğraf karelerinin her birinde yüz ifadesi aynı ifadede olan, durmayı, bakmayı, poz vermeyi ve dahi gülümsemeyi bile beceremeyen birinin ilk elemede şansını kaybetmesi olağandır.

Proje başlangıcında cast arayışında olan yapımcılar veya cast directörleri, cast taleplerini %99 oranında cast – model ajanslarına iletmekte ve oyuncu / model ihtiyaçlarını bu yolla temin etmektedir.

Yani sektörde işini doğru ve profesyonelce yapan ajanslar televizyonda izleyerek özendiğiniz, olmak istediğiniz reklam ve dizi oyuncularının, neredeyse tamamını tedarik etmektedirler.

Ayrıca ajanslar, alaylı veya eğitimli bir çok kişiyi profesyonel sanatçı olma sürecinde desteklemekte, onların hak ve sorumluluklarını yönetmektedirler.

Profesyonel olarak çalışan hiçbir ajans, kadrosunda kayıtlı kişilere iş garantisi veremez. Reel olarak bu imkansızdır. Kişi ancak kendi özellikleri ve yetenekleri doğrultusunda iş alabileceğinden, ajansın yükümlülüğü kişiyi uygun projelere sunmak, seçilmesi halinde, bütçelendirme aşamasında oyuncunun en iyi ücret ile çalışmasını sağlamak, set sigortasını yapmak (Günlük SGK), firma ile oyuncu adına sözleşme yaparak oyuncu haklarını en iyi şekilde korumak, işi faturalandırmak, ödeme takibini yapmak ve olası risklerde yapım şirketinin parayı ödememesi durumunda oyuncu haklarını kendi bünyesinden karşılayarak oyuncunun emek riskini minimuma indirgemektir.

IMC AJANS olarak kurulduğumuz günden bu yana hiçbir şekilde gazete / internet ilanı veya sokakta kart verme şeklinde bir kadro oluşumuna gitmedik. Kadromuzda kayıtlı kişilerin referansları ve tavsiyeleri ile günden güne büyüyen kadromuz, verimlilik esas alınarak sürekli revize edilmekte, yönlendirdiğimiz işlere
gitmeyen, görsellerini ve bilgilerini güncellemeyen kişiler kadromuzdan çıkartılarak, çalışabilecek kişilere alan yaratılmaktadır.

Aylık olarak gelen ortalama 8.000 - 10.000 başvuru titizlikle incelenmekte, bunlardan ancak 500 - 750 kadarı onaylanarak ajansımıza davet edilmektedir.

Birçoğu ajansları güzellik yarışması olarak gördüğünden kendini denemek ve kabul edilir miyim acaba maksadı ile başvuru yaptığından ajansın davetine riayet
etmemektedirler. Bir kısım başvurular ise arkadaşlarına hava atmak, kendini çevresine oyuncu / model olarak tanıtmak amacı ile ajansa kayıt yaptırmak istemektedir. Ajansın ciddi tavır ve profesyonelliğini gören birçok kişi daha başında kayıt olmaktan vazgeçmektedir.

Bu aşamada da Imc Ajans gerçekten bu işi yapmak isteyen bunun için çaba gösterecek kişileri yılların verdiği deneyim ile ayrıştırmaya çalışmaktadır. Ancak yine de her kayıt olan kişiye aynı özen ve şans tanınmaktadır. (Tüm kadrosunu internet kataloğunda yayınlayan Türkiye'nin ilk ajansı olarak bu
vurguyu yapma ihtiyacı hissediyoruz.)

Bizden iş almış oyuncularımız da teyit ederler ki bizim minimum ücretlerimiz bile sektör ortalamasının çok üstünde rakamlardır. Ayrıca kayıt olan kişileri 2-3 defa ücret ödemeden işlere göndermek gibi bir uygulamamız yoktur. İlk işinden itibaren çalışma bütçesi kendisine sunularak işi kabul edip etmeyeceği sorulmakta ve ödemesi zamanında yapılmaktadır.


Paylaş :

Fenerium Fotoğraf Çekimi'nde fotomodellerimiz Esma Zeynep Altan ve Umut Erkiletli yer...

Fenerium Fotoğraf Çekimi'nde fotomodellerimiz Esma Zeynep Altan ve Umut Erkiletli yer aldı....
0
0
0
24.10.2014 | Gösterim: 76,975

Pozitif Card ve Money Club Kampanya Reklamı'nda oyuncumuz Elif Sevinç rol aldı....

Pozitif Card ve Money Club Kampanya Reklamı'nda oyuncumuz Elif Sevinç rol aldı....
0
0
0
13.10.2014 | Gösterim: 177,198

Yakups Tekstil fotoğraf çekiminde fotomodellerimiz Buse Yağmur Tok ve Fatma Yaren Bir...

Yakups Tekstil fotoğraf çekiminde fotomodellerimiz Buse Yağmur Tok ve Fatma Yaren Birben yer aldı....
0
0
0
09.10.2014 | Gösterim: 191,542

Gönül Işleri Tv Dizisi'nde oyuncumuz Arda Taşarcan 1 sezon yer alacaktır....

star Tv'de yayınlanan Gönül Işleri Tv Dizisi'nde oyuncumuz Arda Taşarcan, 2.bölümden itibaren 1 sezon yer alacaktır....
0
0
0
09.10.2014 | Gösterim: 189,908

Goose Çocuk Giyim fotoğraf çekiminde fotomodelimiz Öykü Sezen Gökçe yer aldı....

Goose Çocuk Giyim fotoğraf çekiminde fotomodelimiz Öykü Sezen Gökçe yer aldı....
0
0
0
09.10.2014 | Gösterim: 43,618

imc ajans


IMC Ajans Adres - Telefon

Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sk. No:2 (Matbuat Sk. No:1) Kalem Apt. Kat: 1 Esentepe / Şişli / İSTANBUL
(Gayrettepe Metro İstasyonu Esentepe Çıkışı - Maya Center ve Şişli Belediyesi Karşısı)
Telefon : 0212 356 07 33 Pbx Faks : 0212 356 07 73

POPÜLER ETIKETLER

advertising ajans başvuru formu ajans fotoğrafları ajansa başvurmak istiyorum ajsn bay cast bay fotomodel ajansı bayan fotomodeller bayan manken bayan oyuncu ajans başvur bayan oyuncu ajansları bayan oyuncu ajansları bayan oyunculuk ajansları kayıt bayan reklam ajans bayan reklam ajansı kayıt bebek ajans başvuru bebek ajansları bebek ajansı başvuru bostancıdaki ajanslar cast ajansi cast ajansları başvuru cast model cast reklam ajansları casting agency casting ajansı cihan kazlı imc ajans cocuk ajansı cocuk oyunculari dizi film ajanslarına başvuru dizi çocuk oyuncu ajansları en güvenilir ajanslar en iyi modellik ajansları en iyi oyuncu ajansları en iyi çocuk ajansları en çok ünlü çıkaran ajanslar erkek ajans kayıt erkek bebek reklam ajansı erkek foto model ajansları erkek fotoğraf modeller erkek mankenlik ajans başvuru erkek mankenlik ajansı başvuru erkek model ajansları erkek model olma şartları erkek oyuncular başvuru erkek çocuk casting ajansı erkek çocuk mankenler erkek çocuk reklam çekimi eski erkek mankenler film başvurusu imc ajans hakkında yorumlar imc casting imc nedir imj casting koton katalog kız bebek film ajans kız çocuk cast ajansı lc waikiki katalog çekimleri başvuru formu manken bebek ajansları manken erkekler manken formu manken fotomodel ajans mankenler mankenlik ajansi basvuru mankenlik ajansı başvuru mavi jeans katalog mizu.com reklam mankeni model ajansları başvuru modellik ajanslari modellik ajansı modellik başvuruları oyuncu ajansı kayıt oyuncu olmak için oyunculuk ajansı pana film oyunculuk başvurusu provamankeni pınar labne reklamı oyuncuları reklam cast ajansı başvuru reklamda oynamak için başvuru reklamlarda oynamak için başvuru formu samanyolu tv cast ajansı show tv reklam arası çocuk resimleri showtv çocuğunun resmi koyma sinema cast ajansları sinema casting başvuru sobbe çocuk giyim tesettür manken ajansları tims production başvuru türkiyenin erkek mankenleri yabancı bayan mankenler yabancı çocuk oyuncular yağmur ajans başvuru formu çocuk için reklam ajans çocuk mankenler çocuk oyuncu ajansları başvuru çocuk oyuncular kayıt çocuk çekimleri ülker oyuncu ajansı ünlü kast ajansları ımc ajans kayıt ol ıstanbul oyunculuk ajansları

Tüm Etiketler