Ajansa Başvuru Yapmadan Önce...

Paylaş :
Eklenme Tarihi : 17.04.2010

Kısaca ajans olarak anılan cast – model ajanslarına başvuru yapmadan önce sizi en iyi şekilde bilgilendirelim istedik. Öncelikle Ajans nedir ne iş yapar bunu çok iyi anlamak lazım. Ajans, eğitimli – eğitimsiz her yaştan yeteneği kadrosunda toplar.

Bunu yaparken güzel - çirkin, kısa - uzun, şişman – zayıf gibi kriterleri gözetmez. Burada önemli olan nokta tiyatral yetenek, oyun gücü mimik vs. gibi özelliklerdir.

Ajans kadrosuna alacağı kişiye yetenek sınavı uygulayamaz. Kişinin gözle görülür bir kusuru yoksa kadrosuna alır ve o kişiyi uygun gördüğü projelerin deneme çekimlerine gönderir veya fotoğraf önerisi olarak müşterisine sunar ve alınan sonuçlara göre kişi hakkında bir kanaate varır. Aslında kadrosuna aldığı herkesin her gün farklı bir işte çalışması, ajansı ancak çok mutlu eder. Lakin bu mümkün değildir. Reklam veya dizideki bir karakter için yüzlerce ajans binlerce öneride bulunmakta, cast direktörleri ve/veya yönetmenler bunlar arasından seçim yapmaktadır. Bu seçimi yaparken kişinin o projeye olan uygunluğu en temel esastır.

Bu ayrıştırma ve seçme süreci, öncelikle kişilerin profillerinde yer alan fotoğraflarının ajans tarafından önerilmesi ile başlar. Bu öneriler içerisinden tercihlerini yapan yapımcı / yönetmen o kişileri deneme çekimine alarak role uygunluğunu test eder.

Kamera karşısındaki rahatlık, uyum, mimik vb. gibi özelliklerle öne çıkan kişiler, reklamverene veya yapımcı koordinatörüne sunulmakta, nihai karar müşteri tarafından verilmektedir. Bu süreçte, ajans objektif olarak istenilen özelliklere uygun olduğunu düşündüğü, kadrosunda kayıtlı tüm kişileri sunarak en adil seçim şansını yaratır.

Fotoğrafçının tüm uyarı ve yönlendirmelerine rağmen, özensiz kıyafetlerle bakımsız bir şekilde çekime giren, fotoğraf karelerinin her birinde yüz ifadesi aynı ifadede olan, durmayı, bakmayı, poz vermeyi ve dahi gülümsemeyi bile beceremeyen birinin ilk elemede şansını kaybetmesi olağandır.

Proje başlangıcında cast arayışında olan yapımcılar veya cast directörleri, cast taleplerini %99 oranında cast – model ajanslarına iletmekte ve oyuncu / model ihtiyaçlarını bu yolla temin etmektedir.

Yani sektörde işini doğru ve profesyonelce yapan ajanslar televizyonda izleyerek özendiğiniz, olmak istediğiniz reklam ve dizi oyuncularının, neredeyse tamamını tedarik etmektedirler.

Ayrıca ajanslar, alaylı veya eğitimli bir çok kişiyi profesyonel sanatçı olma sürecinde desteklemekte, onların hak ve sorumluluklarını yönetmektedirler.

Profesyonel olarak çalışan hiçbir ajans, kadrosunda kayıtlı kişilere iş garantisi veremez. Reel olarak bu imkansızdır. Kişi ancak kendi özellikleri ve yetenekleri doğrultusunda iş alabileceğinden, ajansın yükümlülüğü kişiyi uygun projelere sunmak, seçilmesi halinde, bütçelendirme aşamasında oyuncunun en iyi ücret ile çalışmasını sağlamak, set sigortasını yapmak (Günlük SGK), firma ile oyuncu adına sözleşme yaparak oyuncu haklarını en iyi şekilde korumak, işi faturalandırmak, ödeme takibini yapmak ve olası risklerde yapım şirketinin parayı ödememesi durumunda oyuncu haklarını kendi bünyesinden karşılayarak oyuncunun emek riskini minimuma indirgemektir.

IMC AJANS olarak kurulduğumuz günden bu yana hiçbir şekilde gazete / internet ilanı veya sokakta kart verme şeklinde bir kadro oluşumuna gitmedik. Kadromuzda kayıtlı kişilerin referansları ve tavsiyeleri ile günden güne büyüyen kadromuz, verimlilik esas alınarak sürekli revize edilmekte, yönlendirdiğimiz işlere
gitmeyen, görsellerini ve bilgilerini güncellemeyen kişiler kadromuzdan çıkartılarak, çalışabilecek kişilere alan yaratılmaktadır.

Aylık olarak gelen ortalama 8.000 - 10.000 başvuru titizlikle incelenmekte, bunlardan ancak 500 - 750 kadarı onaylanarak ajansımıza davet edilmektedir.

Birçoğu ajansları güzellik yarışması olarak gördüğünden kendini denemek ve kabul edilir miyim acaba maksadı ile başvuru yaptığından ajansın davetine riayet
etmemektedirler. Bir kısım başvurular ise arkadaşlarına hava atmak, kendini çevresine oyuncu / model olarak tanıtmak amacı ile ajansa kayıt yaptırmak istemektedir. Ajansın ciddi tavır ve profesyonelliğini gören birçok kişi daha başında kayıt olmaktan vazgeçmektedir.

Bu aşamada da Imc Ajans gerçekten bu işi yapmak isteyen bunun için çaba gösterecek kişileri yılların verdiği deneyim ile ayrıştırmaya çalışmaktadır. Ancak yine de her kayıt olan kişiye aynı özen ve şans tanınmaktadır. (Tüm kadrosunu internet kataloğunda yayınlayan Türkiye'nin ilk ajansı olarak bu
vurguyu yapma ihtiyacı hissediyoruz.)

Bizden iş almış oyuncularımız da teyit ederler ki bizim minimum ücretlerimiz bile sektör ortalamasının çok üstünde rakamlardır. Ayrıca kayıt olan kişileri 2-3 defa ücret ödemeden işlere göndermek gibi bir uygulamamız yoktur. İlk işinden itibaren çalışma bütçesi kendisine sunularak işi kabul edip etmeyeceği sorulmakta ve ödemesi zamanında yapılmaktadır.


Paylaş :

Rooh Tekstil Çocuk Giyim Fotoğraf Çekimi'nde fotomodellerimiz Cemre Duman, Damla Altı...

Rooh Tekstil Çocuk Giyim Fotoğraf Çekimi'nde fotomodellerimiz Cemre Duman, Damla Altıntaş, İlyas Berke Saygılı, Kıvanç Deniz ...
3
0
0
21.01.2015 | Gösterim: 140,879

Ali Kundilli Sinema Filmi'nde oyuncumuz Bilal Kaya yer aldı....

20 Şubat 2015'te vizyona girecek olan, Aksoy Yapım'ın Ali Kundilli adlı sinema filminde oyuncumuz Bilal Kaya yer aldı....
0
0
0
21.01.2015 | Gösterim: 139,452

B&G Store Çocuk Giyim Fotoğraf Çekiminde fotomodellerimiz Berk Mutlu ve Mehmethan Mim...

B&G Store Çocuk Giyim Fotoğraf Çekiminde fotomodellerimiz Berk Mutlu ve Mehmethan Mimaroğlu, yer aldı....
0
0
0
10.01.2015 | Gösterim: 422,632

Adel Kırtasiye Ürünleri Fotoğraf Çekiminde fotomodellerimiz Azra Nur Kurnaz ve Mustaf...

Adel Kırtasiye Ürünleri Fotoğraf Çekimi'nde fotomodellerimiz Azra Nur Kurnaz ve Mustafa Aygör Yer aldı....
0
0
0
10.01.2015 | Gösterim: 419,634

Wonder Kids Çocuk Giyim fotoğraf çekiminde fotomodellerimiz Arda Bozkurt, Cemre Duman...

Wonder Kids Çocuk Giyim fotoğraf çekiminde fotomodellerimiz Arda Bozkurt, Cemre Duman, Egemen Tıraş, Emir Efe Çördük ve Yağmu...
0
0
0
17.12.2014 | Gösterim: 896,608

imc ajans


IMC Ajans Adres - Telefon

Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sk. No:2 (Matbuat Sk. No:1) Kalem Apt. Kat: 1 Esentepe / Şişli / İSTANBUL
(Gayrettepe Metro İstasyonu Esentepe Çıkışı - Maya Center ve Eski Şişli Belediyesi Karşısı)
Telefon : 0212 356 07 33 Pbx Faks : 0212 356 07 73

POPÜLER ETIKETLER

agencies ajans basvuru formları ajans fotoğrafhane ajansa kaydol ajansa kayıt ajanslarına başvuru bayan oyuncu ajansı kayıt bayan oyuncular bayan oyunculuk ajans başvuru bayan reklam ajansları kayıt bayan reklam ajanslarına başvuru bayan reklam ajanslarına kayıt başvuru formu bebek ajans kayıt bebek model kayıt bebek oyuncu ajansları başvuru cast ajans kayıt formu cast ajansları başvuru cast ajansları cast ajansına başvuru formu cast bebek cast oyunculugu nedir casting başvuruları casting başvurusu defile mankenleri başvuru defile mankenleri deniz tüney casting dizi ajans kayıt dizide oynamak icin basvuru dizilere oyuncu erkek foto model erkek manken ajansı erkek manken pozları erkek mankenlik ajans erkek model başvuru erkek oyuncu ajansı kayıt erkek oyuncular kayıt erkek reklam ajans başvuru erkek reklam ajansı başvuru film ajans film ajansı başvuru imc ajans adres imc. img ajans imj casting kadın mankenler kast ajans katalog çekimleri başvurusu küçük oyuncular kız bebek ajans kız manken ajansları kız çocuk ajanları lc waikiki mankenleri isimleri genç manken cocuklar manken erkek resımlerı manken çekimleri manken çocuk ajansları manken çocuk mankenler erkek mankenlik ajanslarına başvur mavi jeans katalog çekimleri model çocuk ajansı modellik ajansları modellik ajans modellik formu oyuncu ajans kayıt oyuncu basvuru formu oyunculuk ajanslari oyunculuk ajansları oyunculuk ajansı başvuru oyunculuk başvuru reklam bebekleri ajans kayıt reklam dizi ajansı reklam mankenleri reklamlarda oynamak için başvuru formu samanyolu oyunculuk başvurusu sarışın yakışıklı çocuklar show tv reklam cocukları show tv reklamlarda bebek resmi televizyon ajansları tims prodüksiyon ajans başvuru tmc yapım başvuru vücut mankenlik kast yabancı ajanslar yabancı dızıler yabancı mankenler çocuk ajansı çocuk cast ajansları çocuk için reklam ajans çocuk manken ajansları çocuk mankenlik ajans çocuk oyuncuları çocuk oyunculuk ajansı kayıt çocuk prova mankeni çocuk reklam ajans başvuru çocuk ve reklam çoçuk mankenler ünlü olmak için ajanslar ıcon casting ımca ajans

Tüm Etiketler